IQ Park- Czechy - 2 dni

Różnica między centrum nauki IQ Park a zwykłym muzeum jest prosta; podczas gdy w muzeum widnieją ostrzeżenia: "Nie dotykać eksponatów” w IQ Parku jest wręcz przeciwnie! Należy dotykać i używać wszystkiego. Na powierzchni 2000m2 przygotowano ponad 200 interaktywnych eksponatów ukazujących w wyjątkowo ciekawy i przystępny sposób prawa natury i funkcjonowania ludzkiego ciała. Opcjonalnie – Babylon: rozległy, całkowicie pokryty kompleks wybudowany w pomieszczeniach byłej fabryki, będący właściwie „miasteczkiem pod jednym dachem”. Głównymi atrakcjami Babylonu są:

AQUAPARK - system basenów z wodnymi gargulcami, wodospadami, kaskadami, toboganami i ślizgawkami dla dzieci oraz romantycznymi jaskiniami z akwariami morskimi. Częścią Aquaparku są parowe łaźnie tureckie, sauny fińskie, masaże i solaria;

LUNAPARK - gdzie atrakcje dzieciom zapewniają najróżniejsze huśtawki, drabinki, karuzele, skocznie, gry video, symulatory i inne atrakcje;

LABIRYNT - największy w Europie labirynt luster. W korytarzach długości ponad 200 m znajdują się różne lustra, np. ze szkła kryształowego, oświetlane nadfioletem i inne, po przejściu których pozostają niezapomniane wrażenia.

W kompleksie znajduje się wielkie centrum handlowe z ponad 60 sklepikami, gdzie uliczne lampy tworzą iluzję miasta w mieście.